Back

Кодекс етики PECB

Прихильність професіоналів PECB кодексу етики є добровільним. Проте, якщо член не дотримується даний кодекс і грубо порушує правила поведінки членів PECB – його членство буде припинено, а сертифікати відкликані. Для PECB сертифікованих фахівців важливо не тільки дотримуватися принципів, викладених в цьому Кодексі, а й підтримувати дотримання кодексу етики PECB іншими його членами.

Спеціаліст PECB повинен:

  1. Поводитися професійно, бути чесним, акуратним, неупередженим, відповідальним і незалежним.
  2. Завжди діяти виключно в інтересах свого наймача, своїх клієнтів, громадськості, а також професії (діючи відповідно до професійних стандартів та відповідними методами при виконанні професійних послуг).
  3. Підтримувати свою компетентність у відповідних областях і прагнути постійно покращувати свої професійні навички.
  4. Пропонувати тільки професійні послуги, на виконання яких він має відповідну кваліфікацію, адекватно і повно інформувати клієнтів про характер пропонованих послуг, включаючи можливі проблеми або ризики.
  5. Інформувати кожного наймача або клієнта про будь-які бізнес-інтереси або сторонній вплив, які можуть вплинути на їх судження і справедливість.
  6. Забезпечувати строгу конфіденційність і приватність інформації, отриманої в ході професійних і ділових відносин з будь-яким теперішнім чи колишнім наймачем, або клієнтом.
  7. Дотримуватися всіх законів тих країн, в яких проводиться професійна діяльність.
  8. Поважати інтелектуальну власність і працю інших.
  9. Ні в якому разі навмисно не надавати недостовірну чи сфальсифіковану інформацію, яка може поставити під загрозу цілісність процесу оцінки кандидата для професійного призначення.
  10. Не діяти будь-яким чином, який може поставити під загрозу репутацію PECB або його програми сертифікації, в повній мірі співпрацювати при запиті в разі порушення цього Кодексу етики.